Нова технологія будівництва: будинки з солм’яних панелей

У часи нестабільної ситуації на ринку енергоносіїв, хочеться відчувати себе в безпеці. І волею-неволею починаєш замислюватися про те, як жити, щоб по мінімуму залежати від цін на енергоносії. Відповідь очевидна: побудувати такий будинок, який буде максимально теплим взимку і прохолодним літом, з яким можна буде економити на опаленні і кондиціонуванні. І таким будинком є будинок з солом’яних панелей:

[fusion_builder_container hundred_percent=”yes” overflow=”visible”][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”no” center_content=”no” min_height=”none”][fusion_youtube id=”D4SIOgLLFpI” width=”600″ height=”350″/]

[/fusion_builder_column][fusion_builder_column type=”1_3″ last=”no”][fusion_person name=”Юрій Резніков” picture=”https://eco-bud.com/wp-content/uploads/2014/04/Image-4.jpg” title=”Голова громадської ради при Хмельницькій обласній державній адміністрації”][/fusion_builder_column]

Хмельницька область є лідером в плані енергозберігаючих технологій. Ще з 90 -х років громадські організації Хмельницької області, громадяни просували таку ідею , що на тлі будівництва атомних станцій чи дійсно нам потрібні такі небезпечні об’єкти , і що можна шукати не шляхи створення нової енергії, а вже думати про збереження існуючої енергії в будинках і на підприємствах.

Тому Хмельницька область є по суті лідером на території України в плані впровадження енергозберігаючих технологій та відновлювальних джерел енергії.

Ми знаємо, що колись була ще за давніх часів, дуже розвинена гідроенергетика і тепер в новітній історії України вона починає відроджуватися: першим був Ізяславський район, там були побудовані гідроелектростанції, запущені в експлуатацію; в нас ще є багато таких перспективних об’єктів в гідроенергетиці. Далі ми недавно були свідками нової такої компанії – це будівництво 14 сонячних електростанцій на території Хмельницької області , де вже кілька запущені. Це так само виходило в сюжетах “Поділля- центр ” і громадськість вже знайома з такою технологією.
Так само у нас є дуже багато прикладів, коли переводяться фельшерско – акушерські пункти на електрообігрів вже за сучасними технологіями. Дуже багато в Ярмолинецькому районі переходять на опалення стружками, відходами деревообробної промисловості, але це все енергія .

І її завжди може бути мало, якщо нею не користуватися розумно.

А для цього на побутовому рівні існують такі давно забуті технології, як будівництво будинків із соломи та глини .

Ця ідея зараз дуже перспективна на території всієї Європи і Америки. Енергія скрізь дуже дорога і дефіцитна, і зараз люди зрозуміли, що енергію треба зберігати. Людина повинна відчувати себе комфортно  і не втрачати те, що він має.

Десь років 10 тому була така велика компанія по створенню солом’яних будинків і центром цього була Білорусь . Ми, як товариство охорони природи теж брали в цьому участь, стежили за цими тенденціями, побудували багато будинків: одно і двоповерхових , на 100-200 кв. , Але там був один недолік: вони брали за основу солом’яні тюки, які на полі. Тобто йде комбайн, в’яже тюки й ті тюки потім просто брали і складали , штукатурили і виходив будинок. Однак, там була недостатня запрессовка і з часом вона просідала і будинок треба було ремонтувати через якийсь період.

І так сталося , що саме в Хмельницькій області , крім того всього , що я назвав , впровадження альтернативних джерел енергії , ще впровадили новітню технологію.

Для мене вона не нова – я сам із села і бачив у своєму старому глиняному будинку ту саму каркасну технологію. Але просто замість глини вони запресували солому. Саме запресували, тобто вони врахували той недолік, що солома просідає і впровадили нову технологію

Я знайомий з цією технологією достатньо, я всі новинки відстежую і мені так сподобалося, що перше, не руйнується грунт. Закручують у вигляді шурупа фундамент – це та сама технологія, що є у нас в Ярмолинцях на сонячній електростанції , коли фундамент як шуруп закрутив в землю, а потім через багато часу просто вийняв із землі і забрав , без найменшої шкоди навколишньому середовищу.

Так само саме будівництво цього каркасного будинку, така сама технологія – закрутили гвинтові палі в землю, поставили цей каркас і його можна ліпити, добудовувати. Тобто можна побудувати маленький будинок, потім з часом добудувати і зробити більш великий – є різні варіанти в плані енергозбереження та економічності.

Крім того, мені здається це дуже цікавим для молодіжного будівництва тому, що мені особисто сьогодні піднімали питання, зверталися молоді люди, які мають земельні ділянки в селах. Батьки виїхали в місто, бабусі залишилися. Тепер бабусі відходять, а ділянки залишаються. Молодь би будувалася десь у приміській зоні, але дорогі будівельні матеріали і дуже довго будується .

Так це солом’яне каркасне будівництво – це супер . Це настільки класна технологія, що впродовж тижня можна поставити будинок. Сьогодні гола ділянка, завтра в понеділок починають будувати на голому ділянці, в суботу вже може рідня зібратися в будинку і святкувати новосілля.
Тобто ця технологія, яка впроваджується – мені вона здається дуже прогресивною. І найголовніше, що солома – це не тільки природний будівельний матеріал, це природний утеплювач. Тобто тепловтрати такого будинку мінімальні .

Мені здається, що цей комплекс: фундамент, швидке будівництво, можна добудовувати з часом додаткову площу, – це є дуже перспективним.

Сьогодні енергія є проблемою. І вона чим далі – тим буде більшою проблемою . Вже навіть всі багаті люди показали , що вони дуже багато енергії приділяють енергозбереженню.

І я вважаю, що цегла – це хороший матеріал, але це вже трохи вчорашній день. Природні матеріали – глина і солома, вони природні, які не шкодять здоров’ю, бережуть навколишнє середовище і дають комфортні умови проживання.

[fusion_builder_column type=”1_3″ last=”no”][fusion_person name=”Ольга Резнікова” picture=”https://eco-bud.com/wp-content/uploads/2014/04/Image-3.jpg” title=”представник компанії Екобуд” ][/fusion_builder_column]

Ця солом’яний панель – це частина будинку, окремий сегмент, з яких у подальшому складеться повний будинок.

Перша і найголовніша перевага такої панелі – це те, що будинок складається за 1-3 дні, залежно від розміру будинку .

Ідея виникла дуже спонтанно: нам замовили побудувати будинок із соломи. Але будинок хотіли будувати дуже великий і ми знали, що ті технології, які на сьогодні представлені на ринку України – вони не досконалі. Тобто був тільки каркас, який будувався і заповнювався солом’яними тюками. Такі будинки з часом просідають, не є надійними – під вагою даху вони можуть не витримати навантаження і просто зламатися.

Ми почали шукати технології в Європі, тому, що саме Америка і Європа є дуже розвиненими в плані будівництва будинків з соломи.

Сьогодні в Європі жити в екологічних будинках дуже престижно і модно. Люди не шкодують на це грошей і не шукають дешевих технологій – вони шукають технології , які дозволять жити їм в екологічно чистому будинку, екологічно чистому середовищі, дихати чистим повітрям у своєму будинку і уникати дуже багатьох захворювань, пов’язаних з сучасними матеріалами .

Тобто ми почали шукати такі будинки, почали шукати технології і знайшли дві дуже цікаві: одна була англійська, де брався дуже великий дерев’яний каркас і заповнювався тюками з соломи. Друга технологія була литовська, де панелі були трохи меншими і заповнювалися пресованою соломою.

Дивлячись на ці дві технології, ми вирішили створити щось схоже у себе. Саме тому у нас і виникла ідея будувати будинки з солом’яних панелей, запресовувати солому потужним гідравлічним пресом і потім на ділянці з таких сегментів просто складати будинок.

Що дає така технологія?

По-перше, така технологія дуже тепла. Тобто такий будинок виходить енергозберігаючим і енергоефективним . Товщина солом’яної панелі – 40 см.

Крім того, слід сказати, що за дослідженнями, 40 см. солом’яної стіни по теплопровідності прирівнюється до 2,8 метра цегляної стіни і приблизно 2 метри дерев’яної.

Тобто будинок з солом’яних панелей дуже теплий і енергозберігаючий. І звичайно, я вважаю, що сьогодні, коли всі енергоносії дорожчають, коли ситуація на ринку дуже нестабільна – нам треба якомога більше віддалятися від цього і намагатися будувати такі будинки, в яких взагалі можна по мінімуму залежати від будь-якої політики на ринку і ціноутворення.
Друга велика перевага технології – це те, що будинок дуже швидко складається на ділянці. Крім того, якщо таку панель поштукатурити глиною – такий будинок вийде повністю екологічним. Він буде дихати, глина дозволить підтримувати вологість в будинку на максимально допустимому рівні для комфортного життя і при якій не буде розводитись мікробів, пилових кліщів, бактерій і т.д.

Це особливо корисно для людей, в яких є проблеми з органами дихання. Тобто для них такий будинок виходить прямо лікувальним – тобто будинок , який побудований з екологічних матеріалів і оштукатурений глиною.

Крім того, оштукатуривши глиною –  в будинку постійно буде відбуватися природне кондиціонування повітря . Тобто не потрібно встановлювати кондиціонерів – будинок сам себе буде очищати.

Варто сказати, що насправді природа створила настільки досконалі матеріали, що людина ніколи не зможе з ними конкурувати. Нам не слід це забувати – нам треба просто повертатися до того, з чого ми починали, що знаходиться у нас під ногами і навколо нас . Не слід вибирати синтетичні матеріали, які дуже вважаються екологічними, якщо ми можна просто взяти те, що дала нам природа і використовувати з мінімальним механічним впливом .

Такі солом’яні панелі коштують на ринку не дорожче, ніж будинок з цегли або бруса. Тобто все звичайно залежить від розміру будинку, але в цілому вони не дорожчі, ніж стандартні будинки, до яких ми звикли.

[fusion_builder_column type=”1_3″ last=”no”][fusion_person name=”Наталя Сторожук” picture=”https://eco-bud.com/wp-content/uploads/2014/04/Image-52.jpg” title=”Директор магазину будівельних матеріалів”][/fusion_builder_column]

Це дуже новий товар і у нас він з’явився зовсім недавно. Але дуже багато покупців цікавляться. Практично всі, хто в наш магазин заходить – практично всі звертають увагу на наші панелі, розпитують. Найперше, що цікавить – чи не заведуться чи в соломі миші. Так само цікавить вартість і варіанти внутрішньої обробки. Цікавиться багато людей, правда враховуючи, що це новинка, поки мало хто доводить це до кінця. Однак, у нас вже з’явився один чоловік, який зацікавився і хоче будувати будинок з цих панелей, але зараз там йде питання побудови фундаменту.

[/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

Добавить комментарий