7 причин побудувати саман

Ще 100 років тому самани були найпоширенішим типом будівель в Україні. У деяких місцевостях ще зустрічалися будинку з брусу, але першість однозначно належало саманам. Ці будинки будувалися досить легко. Вони були теплі взимку і прохолодні влітку. Це були екологічні будинки. І навіть зараз, зайшовши в саман, у багатьох людей до цих пір виникає якесь незрозуміле почуття умиротворення, душевної рівноваги та затишку, які залягали ще з дитинства.

Так чому ж враховуючи всі ці переваги, самани поступилися першим місцем цегляним будинкам і поступово взагалі пішли з будівництва?

Основна причина – Це Радянський Союз. Там будинки повинні були бути всі одинаковими та по типовим проектам. От і вклали нам в голову з дитинства, що дім обов’язково повинен бути цегляним.

Тому, всі якось поступово перейшли на цегляні будинки. Тим більше, що в Радянському Союзі для будівництво цеглу дістати була не проблема. Такі будинки вже будувалися на фундаментах, ну а вартість бетону ніхто не рахував.

Ось так і виросли цегляні будинки, монолітні і грунтовні .

Але ж тепер ситуація зовсім змінилася.

По-перше, тепер вартість матеріалів дуже відчутно позначається на прийнятті рішення будувати будинок. Люди вже зрозуміли, що ціна цегляного будинку висока, такі будинки складні в побудові, а зараз ринок наповнений масою інших альтернативних варіантів. Багато хто з них, звичайно, не відрізняються екологічністю і комфортом, як наприклад будинки з SIP панелей, але зате вони дешеві і з них можна швидко побудувати будинок.

А по-друге, технології за останніх 50 років теж сильно змінилися. Вже є багато способів спорудити фундамент , побудувати стіни, укласти дах. Так чому б нам не повернутися до наших саманом ? Адже вони мають масу переваг! І далі Ви дізнаєтеся, чому Вам варто побудувати саман.

1.Низька вартість будинку.

Саман – це будинок, який складається з соломи, перемішаної з глиною і вапном. Яка вартість соломи? По суті , ніяка. Це відходи виробництва. Її просто спалюють на полях, при цьому ще й псують грунт. Солому можна знайти абсолютно безкоштовно, можна купити тюки .. Але знову ж, вони обійдуться досить дешево.

Скільки коштує глина? Близько 80-100 грн за тонну в гіршому випадку. А в деяких селах її і зовсім можна привести себе на ділянку “за пляшку “, що всі успішно і роблять. До порівняння, вартість цегли – мінімум 500 грн за тонну. А Ви уявіть, на стандартний будинок в 100 м.кв. йде десь близько 220 тонн цегли. Тобто, у підсумку виходить десь близько 110 000 грн тільки на цеглу. А ще в чималу суму обійдеться бетон.

А глини піде додому близько 10 тонн … Виходить, це десь 1000 грн, якщо брати по максимуму.

2. Екологічність будинку.

Зараз питання екологічності будинку дуже мало кого хвилює. І дарма. Адже йдеться навіть не про дерева на вулиці і глобальне забруднення . Мова йде про те, чим Ви дихаєте кожен день. У цьому будинку Ви відпочиваєте, спите .. У цьому будинку живуть Ваші діти.

Багато хто зараз схиляються до будинку з СІП – панелей. Вони відносно дешеві і швидко будуються . Але ж головне не те , як він побудується , а те, як в такому будинку потім жити . Ви уявіть, Ваш будинок складається з пінопласту і деревостружкові плити, яка просякнута клеєм. У підсумку, клей не дає просочуватися ніякому повітрю всередину будинку і назовні, а той мізер, який все ж проходить, затримує пінопласт. Таким чином , будинок стає термосом , який не дихає взагалі.

Потім Ви починаєте дихати цим клеєм , яким просякнута деревостружкова плита і стиролом , виділеним з пінопласту. А незабаром починаєте помічати, що хворіє дитина , погано спить. І Ви не висипаєтеся, болить голова, втома хронічна.. списувати все це на роботу, на зайнятість, але тільки не на хімію, якій Ви себе оточили у Вашому домі. А від цього вже починаються всі проблеми .. Хвороби , сварки тощо.

3. Швидко будується.

Чому всі будинки так довго будуються? По-перше, дуже довго робиться фундамент. Потім ще мало не півроку треба чекати його усадки, щоб можна було зводити стіни.

watermarked - 1385402_660324404000595_1506729215_n

Саман набагато легше, ніж цегляний, тому фундамент може бути набагато простіше. В ідеалі , фундамент найкраще ставити на гвинтових палях. Вони робляться в 1-3 днів, не вимагають часу на усадку, та й до того ж, їх можна ставити на будь-якій ділянці в будь-який час року. Коштує такий фундамент в 2-3 рази дешевше традиційного.

А далі – саман будується швидко. Змішуєте солому з глиною і укладаєте її в дерев’яний каркас. Але більше того , зараз на ринку доступні вже нові технології. Робляться просто солом’яні панелі , які привозяться на ділянку, і там скручуються один з одним за допомогою шуруповерта. Таким чином , будинок збирається взагалі за 2-3 дні. Що може ще з ним зрівнятися?

4. Має низьку теплопровідність.

Що означає взагалі теплопровідність? Це означає, що тепло погано проходить крізь стіни. Деякі відразу вважають, що такий будинок холодний. Але це означає зовсім навпаки! Виходить, все повітря, яке Ви нагрієте в будинку, так в ньому і залишиться, а не просочиться через стіни і піде на вулицю. Таким чином, за допомогою будинку з саману Ви значно економите на опаленні будинку. В цілому, витрати на опалення саману коливатися з розмірі 200-300 грн за сезон.

Те ж стосується і зовнішньої температури. Влітку, у спеку Ви відчуваєте приємну прохолоду в будинку без кондиціонера. Таким чином, у Вас немає потреби купити кондиціонер або додатково утеплювати будинок. Будинок із саману сам по собі відмінний теплоізоляційний матеріал. До того ж, здоровий та екологічний !

5. Можливість створити неповторний дизайн.

22

Глина – це матеріал, з якого можна зліпити все, що завгодно. Ви можете свій будинок зробити класичним квадратним , з рівними стінами. А можете включити фантазію і створити таке , що тільки Вам одному відомо .

Можна, наприклад, пофарбувати фарбами. Вони вбереться в глину і їм вже ніяке сонце не страшно буде. Сотворіть справжню історичну цінність.

А ще можна зробити рельєфний фасад. Можна вимостити квіти , різні завитки , або навіть якісь слова . Тут Ви нічим не обмежені – тільки польотом фантазії. Безсумнівно , такий будинок однозначно буде привертати увагу не тільки сусідів , а й усіх жителів селища.

 

 
6. Довговічність.

5-Pilgrim_Holiness_Church-19941-300x201Скільки коштують самани? Щонайменше років 50 . І це треба враховувати, що вони стоять без фундаменту, їх постійно підмиває водою. Взагалі більшість саманом, які є в селах, були побудовані ще близько 80-100 років тому. І до цих пір стоять! Чи варто говорити, що вони пережили не тільки різні стихійні лиха: землетруси, урагани, а й війну … справжнісіньку. А скільки може простояти будинок, побудований за сучасною технологією? Простоїть не менше й 200 років .. А може і зовсім збережуться по 5 століть , і представлятимуть справжню культурну цінність в майбутньому .. Тут все в наших руках.

 
7. Стійкість до вогню.

Глина абсолютно не горить. Навіть якщо у Вас буде неполадка з проведенням (яка найчастіше є причиною пожежі), глина не дасть вогню розгорітися. Таким чином, будуючи саман, можна сказати, що Ви вже страхуєте себе як мінімум від пожежі. А це дорогого коштує.

 

Добавить комментарий