Як штукатурити глиняною шуткатуркою?

[fusion_builder_container hundred_percent=”no” equal_height_columns=”no” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” background_position=”center center” background_repeat=”no-repeat” fade=”no” background_parallax=”none” parallax_speed=”0.3″ video_aspect_ratio=”16:9″ video_loop=”yes” video_mute=”yes” overlay_opacity=”0.5″ border_style=”solid”][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ layout=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” border_position=”all” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” center_content=”no” last=”no” min_height=”” hover_type=”none” link=””][fusion_text]

7c07702fe52c39f612cbb5aa2433a058

Глиняна натуральна штукатурка наноситься на солом’яні стіни в кілька шарів. Правильна технологія оштукатурювання допомагає створити довговічне, тверде, надійне і красиве покриття стін.

Скільки шарів, з чого вони складаються і як їх наносити, ми опишемо в цій статті.

Оштукатурювання глиною солом’яних стін виконується в 4 етапи:

1. Нанесення ковзаючого шару.

2. Нанесення топографічного шару.

3. Нанесення заповнюючого шару.

4. Покриття фінішним шаром.

З чого вони складаються, для чого використовуються і як їх наносити, ми розглянемо далі.


Ковзаючий шар

Даний шар наноситься безпосередньо на солом’яні стіни. Його використовують для того, щоб створити хорошу основу для інших шарів.

Як приготувати суміш?

Для виготовлення даного шару знадобитися тільки глина і вода. Якщо Ви берете глину прямо з грунту, то слід взяти частину глини і змішати її з водою. Пісок, решта речовин – опустяться вниз. А глина і мул залишаться зверху. Ось така глина і становитиме основу ковзаючого шару.

 Як наносити?

Краще всього наносити ковзний шар з розпилювача або штукатурної машини. Його завдання –  просто покрити солому тонким шаром глини, до якого буде прив’язуватися штукатурка. Він повинен заповнити всю поверхню.

07c8ee30aff2d4c571174a112bfa534f

Чи можна обійтися без ковзного шару?

Можна, однак це вимагає дуже багато зусиль. Штукатурка може не пристати до соломи, можуть утворюватися тріщини і западини. Тому, ми рекомендуємо все ж наносити такий шар.


Топографічний шар

Даний шар заслужив свою назву не випадково. Його основне завдання : покрити першим шаром штукатурки солом’яні стіни і визначити всі нерівності.

Топографічний шар має великий вміст глини , що сприяє кращій адгезії.

Наносити його коштує 0,5 – 1,5 см. товщиною . Він закриває солому , покриту глиною , і створює хорошу базу для наступних шарів штукатурки.

Як приготувати?

Немає точного рецепту, як приготувати дану штукатурку, адже є різна глина, грунт і клімат. Тому, треба експериментувати. Для відправної точки можете спробувати такий рецепт:

10 частин глини

10 частин піска

1 частина соломи

Починаючи заміс, спочатку додайте трохи води, потім додайте половину піску. Добре перемішайте. Потім додайте половину глини. І знову перемішайте. Далі додавайте другу частину піску і повторіть всю процедуру. Наприкінці, коли весь заміс готовий, додайте солому або інше волокно.

Однак, слід сказати, що є дуже тонка грань між тим, коли штукатурка суха і тим, коли штукатурка дуже водяниста. Тому, з водою слід бути дуже обережним.

Зробіть кілька пробних змісів . Штукатурка повинна бути липкою, гладкою і густою.

Як наносити ?

Шар наноситься тільки коли повністю висохне попередній.

По-перше, слід зволожити стіни. Вода активізує сполучні якості глини. Однак, не варто використовувати сильний напір води, тому, що вона може змити всю глину.

Топографічний шар зазвичай наносять руками. Однак, якщо пісок або солома виявляться досить колючими, можна використовувати гумові рукавички.

Так само бажано поставити біля себе відерце з водою, щоб час від часу руки мити.

Наносячи штукатурку на стіну, зосередьтеся на тому, щоб вона добре приставала до солом’яних стін.

S wall plastering

 Заповнюючий шар

Завдання заповнюючого шару – заповнити всі нерівності. Тобто заповнити всі ямки, і зробити поверхню відносно рівною. Штукатурка в цьому шарі наноситься в середньому 2-5 см. товщиною, проте в певних місцях може бути і до 8-10 см (де дуже великі перепади).

Як приготувати?

Якщо Вам підійшли попередні пропорції топографічного шару, тоді заповнюючий шар слід робити в таких пропорціях:

10 частин глини

15 частин піска

3 частин соломи

Для приготування замісу так само додайте трохи води, потім половину піску. Замішують. Додають половину глини. Змішують. Повторити всю процедуру спочатку, потім додати солому.

Як наносити?

Наносити глиняну штукатурку варто після того, як попередній шар висохне.

Однак, перед тим, як наносити заповнюючий шар глиняної штукатурки – оштукатурену поверхню слід змочити водою. Це поліпшить сполучні якості.

Зазвичай такий шар наноситься руками , однак можна так само використовувати шпатель.

Крім того , якщо Ви творча людина , то саме за допомогою цього шару Ви можете створити рельєфні стіни , декоративні елементи стіни.

0eb6ead08cb0b867eaf22adc9e56f09c


Фінішний шар

Фінішний шар виконує кілька функцій: він відповідає за колір, текстуру, а також визначає довговічність всієї штукатурки. Глиняна штукатурка в фінішному шарі має великий вміст глини, і набагато менше піску. Солому можна сюди взагалі не замішувати. Товщина даної штукатурки становить 0,3-0,6 см.

Такий шар не повинен створювати пилу, він повинен бути гладким і міцним.

Читайте також: надання текстури глиняній штукатурці

Як приготувати?

Фінішний шар складається з глини і піску, а також натуральних добавок, барвників, можливо пшеничної пасти.

Як наносити?

Наносити його краще всього шпателем, щоб створити гладку поверхню. Якщо після шпателя утворюються деякі смуги-прорізи, Ви зможете прибрати їх за допомогою губки ще на вологій штукатурці.

 da29a410aaf19eb2ac656aa53d915013

[/fusion_text][fusion_code]<a href="https://eco-bud.com/glinobeton-i-ego-primenenie-jminkef-bocrm.djvu" target="_self">
<img src="https://eco-bud.com/wp-content/uploads/2016/12/skachat-knigu.png" border="0" /></a>[/fusion_code][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]