Сучасний японський солом’яний будинок

японський солом'яний будинокПростий, стійкий дизайн солом’яного будинку, ось “рецепт на все життя”. Такий будинок легко інтегрується з образом життя і ландшафтом молочної ферми міста ТАІК-чо в Хоккайдо. Цей будинок розроблений студентами Масакі Огасавара, Кейсуке Тсукада та Еріка Миками з університету Васеда. Проект став переможцем конкурсу Міжнародного архітектурного університету в 2011 році.

Простота японського солом’яного будинку

Солом’яний будинок під назвою “Рецепт життя» є ідеальним домом для приємних органічних, естетичних і практичних моментів, які підходять для життя на пасовищах. Чисті лінії і геометричні фігури дають довговічність, в той час як просторий салон і простий план будинку ідеально підходять для виконання повсякденних задач або відпочинку. З іншого боку, природні тони, м’яке освітлення і суха солома передають органічне почуття, яке відображає пастирські околиці будинку. Проте, навіть ці естетичні якості функціональні.

 

японський солом'яний будинок

Характерна особливість будинку

Наприклад та, мабуть, найбільш характерна особливість такого будинку – це його нульове споживання енергії на опалення та охолодження систем, які використовують тільки сушену солому. Влітку, солома висихає в прозорих віконних полицях, які діють як “теплозахисні панелі”, випускаючи прохолодну вологу в солом’яний будинок, в процесі висихання соломи. Потім, солому компостують в акрил всередині будинку взимку, що допоможе нагріти будинок до 30 градусів Цельсія протягом чотирьох тижнів через “Bokashi” (це японський метод бродіння без запаху). За цією технологією, висушена за літо солома укладається шарами разом із спеціальною сумішшю з мікроорганізмів і висівок. За словами студентів, при бродінні компосту виділяється достатньо тепла для підтримки в будинку температури в 30 градусів за Цельсієм протягом мінімум чотирьох тижнів. Але, при цьому, солому треба міняти кілька разів на рік.

японський солом'яний будинок

Завдяки винаходу злиття форми і функції, “Рецепт життя» є природним і простим, а це – найважливіші ознаки для майбутнього зеленої архітектури, для майбутнього солом’яних будинків.

японський солом'яний будинок

 

Таким чином, студенти побудували будинок з природною системою опалення та охолодження, який має нульовий рівень споживання енергії.

японський солом'яний будинок

 

 

Источник: http://archinect.com/news/article/76255489/a-recipe-to-live-modern-japanese-straw-house-naturally-heated-by-compost